СВЕТИ ПАНТЕЛЕЈМОН - ХРАМОВНА СЛАВА У ОСИЊИ

У уторак  09. августа, на дан спомена светог великомученика и исцјелитеља Пантелејмона, парохијани из села Осиње, уз остале многобројне званице из других мјеста, прославили су свог небеског заштитника.

Литургијским сабрањем началствовао је Архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење протојереја-ставрофора Цвијетина Митровића, протојереја-ставрофора Славољуба Тривића, протојереја Дајана Трифуновића, протонамјесника Бранислава Пејчића, протонамјесника Саве Митровића, јереја Ненада Митрића и ђакона Стефана Лазића.

Светој Чаши приступио је велики број вјерника, међу којима и многи малишани.

У пригодној бесједи прота Радојица истакао је значај Светих тајни исповјести и причешћа, а све то сагледавајући кроз живот Светог Пантелејмона.

Након трокатног опхода око светога храма, уз звуке звона, освећено је кољиво и преломљен славски хљеб у славу и част нашега заштитника.

Кум овогодишње храмовне славе био је Жељко Ђекић из Осиње, а кумство за наредну годину преузео је Момир Гојковић из Осиње са својим сином Душком.

Након благосиљања славске трпезе, уприличене од кума и чланова његове породице, надлежни свештеник јереј Илија Тривић, обратио се присутним браћи свештеницима, градоначелнику Дервенте г. Милораду Симићу и осталим званицама захваливши се што су узели учешћа у овом духовом и физичком прославању нашега заштитника са жељама на добро здравље, сваки Божији благослов на добро и дугогодишње окупљање око нашега храма.

У име надлежног свештеника, чланова Црквеног одбора и свих парохијана предсједник ЦО Осиња Драгомир Лејић предао је куму Жељки пригодан поклон, на молитвено сјећање, са жељама да увијек, као и до сада, у добром здрављу буде уз своју Цркву.

јереј Илија Тривић
парох осињски

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА ОСИЊА ГРАДОНАЧЕЛНИК ДЕРВЕНТА МИЛОРАД СИМИЋ