СВЕЧАНО НА СЛАВИ ХРАМА У ТРЊАЦИМА

Светог пророка Илију, крсну славу храма у Трњацима свечано су прославили парохијани парохије међашанско-трњачанске уз присуство бројних званица и вјерујућег народа сусједних парохија.

Свету Литургију је служио умировљени парох бродачки протојереј-ставрофор Ристо Мирковић који је у наставку са кумом, у славу и част светог Илије Тесвићанина освештао и преломио крсни хљеб.

Ове године је кумовао наш Бобан Јовичевић, одборник у скупштини Града Бијељина, са својом супругом Александром, дјецом Милицом и Вукашином из Трњака.

Слави су још присуствовали и министар транспорта и комуникација у Савјету министара БиХ г. Војин Митровић, представници градске управе, начелник одјељења за друштвене дјелатности г. Љубиша Станишић, начелник одјељења за инспекцијске послове г. Предраг Петричевић, савјетник Градоначелника града Бијељина г. Радослав Остојић, народни посланик г. Милан Дакић, директор вртића и одборник у скупштини града г. Славиша Вујановић, колектив предузећа "А.Д.Град" Бијељина, те многе званице из привредног круга наше Семберије.

Након духовног и молитвеног окрепљења и дивне бесједе проте Ристе Мирковића у храму, прешло се за трпезу љубави у салу светосавско-парохијског дома у изградњи, коју су за славу храма приредили кумови славе.

Кумство за наредну годину су преузели Стефан и Сергеј Јовић из Трњака.

У току трпезе свештеник Младен Пантић обратио се свим присутним вјерницима заблагодаривши најприје Богу који нас је сабрао у славу и част пророка Илије а потом захваливши се свима који активно учествују у подизању хришћанске свијести на просторима парохије те људима добре воље који помажу изградњу новог светосавско-парохијског дома у Трњацима.

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ТРЊАЦИ МЕЂАШИ МИНИСТАР ВОЈИН МИТРОВИЋ