СВЕТА НЕДЕЉА - СЛАВА ХРАМА У БАРАМА

Храм свете великомученице Недјеље прославио је 31. јула своју храмовну славу у присуству великог броја вјерника и кумова славља, породице Петра Марјановића из Бара - Горња Пилица.

Божанствену Литургију служио је протојереј-ставрофор Јеремија Б. Лазић, умировљени свештеник, а око избора дародаваца Часног Крста, литија и икона помогао је још један умировљени свештеник, протојереј-ставрофор Гавро Гајић.

По завршетку опхода око храма, славски колач са кумовима пререзао је прото Миленко Алексић из Липничког Шора код Лознице.

Посебно дирљив тренутак био је када је кум Петар предао дио колача куму будућег славља, нашем Сави Марјановићу, свом првом рођаку. Потом је уследила славска трпеза, дар кума Петра са породицом. Простор за госте је био премали да прими све присутне, те смо остале послужили у порти нашег храма.

Благодаримо свима на учешћу и помоћи у овом молитвеном слављу, кумовима на великом труду и љубави према Цркви показану на дјелу, а свима заједно на саборној молитви и лијепом расположењу и весељу.

На многа и блага љета!

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА НЕДЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ПИЛИЦА БАРЕ