ОГЊЕНА МАРИНА - СЛАВА ХРАМА У ЦАПАРДАМА

На дан када наша Црква прославља Свету великомученицу Марину прослављена је храмовна слава у Цапардама.

Светом литургијом началствовао је игуман Манастира Папраћа, архимандрит Нектарије Тешић, уз саслужење архијерејског намјесника тузланског, протојереја-ставрофора Милоша Тришића и пароха осмачког протонамјесника Миће Бабића.

Након трократног опхода око храма уследило је ломљење славског колача са кумовима. Кумови и домаћини ове године били су Дара и Невен Јурошевић са породицом, док је кумство за наредну годину преузео је брат Никола Миличић из Вилчевића.

У име наше парохије захваљујемо се нашим кумовима који су припремими ручак за вјерни народ. Хвала оцима, браћи свештеницима на указаној љубави и молитвеној подршци.

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ЦАПАРДЕ