Прослава Петровдана у Брезовом Пољу

Фото Епархија зворничко-тузланска
На празник Св. Апостола Петра и Павла у Брезовом Пољу прослављена је храмовна преслава.
Петровдан се у Брезовом Пољу посебно свечано прославља још од 1934.године, када је освештано прво звоно храма Преображења Господњег у Брезовом Пољу, а оно је поклон Краља Александра Карађорђевића.

Овогодишње молитвено обиљежавање празника првоврховних апостола Петра и Павла почело је вечерњим богослужењем у храму Преображења Господњег у Брезовом Пољу, а по завршеној молитви,најмлађи су запалили петровске лиле и тако радошћу отпочели празновање Петровдана.

На сам дан празника у Брезовом Пољу, Св. Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Ђорђе Симеуновић, уз саслуживање протонамјесника Драгана Поповића и ђакона Јована Рикановића. Литургијском сабрању присуствовао је велики број вјерника,који су похрлили овом древном храму на заједничко евхаристијско сабрање.

Послије Литургије извршен је трократни опход око Св.Храма, преломљен је славски колач са овогодишњом кумом славе госпођицом Иваном Дачић.

Потом су у порти храма сви присутни послужени славским ручком,гдје је празновање настављено уз народно весеље.

​Парох брезовопољски
Јереј Александар Јефтић