ВИДОВДАН: СЛАВА ХРАМА У Г. РАДЊИ КОД ТЕСЛИЋА

Прослављање славе Радњанске Лазарице почело је уочи Видовдана, празничним вечерњим богослужењем са петохљебницом које је одслужио протонамјесник Небојша Товирац уз саслужење протојереја-ставрофора Вукана Субића и протојереја Славка Пантелића. Празничној вечерњој присуствовао је и велики број вјерника као и на самој литургији.

На дан Светог великомученика кнеза Лазара, Свету Литургију служио је архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић уз саслужење умировљеног свештеника протојереја-ставрофора Боре Шањића, протонамјесника Небојше Товирца, јереја Тадије Никчевића и ђакона Александра Митровића.

Након литургијског славља, на коме се причестио велики број вијерних, обављен је трократни опход око храма и парастос палим српским борцима у отаџбинским ратовима као и ломљење славског колача.

На крају је приређена трпеза љубави за свештенство и вјерни народ чиме је окончан овај молитвени сабор.

ВИДОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊА РАДЊА