БРЧКО: ПОКЛОНИЧКИ ХОД У МАНАСТИР ТАВНУ

Благословом Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, а у организацији брчанских парохија и поклоника Христовог гроба ''Удружења хаџија-Брчко'', у недељу 29.05. одржано је VII поклоничко путовање у манастир Тавну, под називом "Стазама хришћанских заједница".

Рано ујутро, више од 100 поклоника и ходочасника, окупило се у порти храма Успенија Пресвете Богородице у Српској Вароши.

Поклоници са више брчанских парохија су кренули аутобусима до Пипераца гдје је у храму Преподобне мати Параскеве, протојереј-ставрофор Славко Максимовић, умировљени свештеник брчански, служио молебан и благословио поклонике и њихов пут.

Из Пипераца, ходочасници су стигли у Трнову у храм Светих апостола Петра и Павла да учествују у Светој Литургији коју је служио надлежни парох, протојереј Ведран Вардак. У току Свете Литургије, готово сви ходочасници су се причестили Пречистим Тајнама Тијела и Крви Христове.

Након свете Литургије и послужења у Светосавском парохијском дому, поклоници су пјешке кренули пут манастира Тавне гдје их је на улазу у манастирску порту, усрдно дочекала, високопреподобна игуманија Марта, са својим сестринством. Након поклоњења и молитве у манастирском храму, поклоници су приступили послужењу које је за њих припремило сестринство манастира.

Препуни утисака и дивних успомена, поклоници су у повратку из манастира Тавне опет дошли у Трнову гдје је отац Ведран Вардак, са својом породицом приредио свечани ручак за све присутне.

Овом приликом, захваљујемо се на гостопримству, висопреподобној игуманији Марти и њеном сестринству те оцу Ведрану Вардаку и његовој породици.

Све је добро и у славу Божију било!

МАНАСТИР ТАВНА БРЧКО ЛИТИЈА КРСНИ ХОД