СЛАВА ХРАМА У СТАНАРИМА

У другу недјељу по Васкрсењу Христовом која је посвећења јављању Васкрслог Господа апостолу Томи, храм Христовог Васкрсења у Станарима прославио је крсну славу.

Овај свети дан је такође крсна слава и дан најмлађе општине у Републици Српској, Станара.

Литургијским сабрањем началствовао је Архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење станарских парохијских свештеника протонамјесника Ненада Савића и протонамјесника Бранислава Пејчића те ђакона Владе Мојевића. Вјерници станарских парохија сабрали су се у овај велелепни храм како би литургијски у заједници са Богом прославили празник.

Пастирску поуку вјерницима је упутио отац Мирко осврнувши се на прочитану јеванђелску причу о невјерству апостола Томе према догађају Христовог васкрсења из мртвих, али исто тако у његову потврду да је ''Христос Господ и Бог мој" тј. да је заиста васкрсао у слави као Бог.

Након што су се вјерни народ и дјечица причестили светим тајнама Христовим, услиједио је трократни опход око светог храма.

Послије крсног хода освећени су славски дарови које је припремио овогодишњи кум, господин Далибор Ковачевић са својом породицом, док је за следећу годину изабран начелник општине Станари господин Радојица Ћелић. По духовном укрепљењу услиједила је славска трпеза љубави за све присутне.

Свештенство храма захваљује начелнику општине и свима који су дошли да прославе овај свети дан. Такође захваљујемо свима који помажу нови грађевински подухват који треба завршити при овом храму, а то је градња светосавско-парохијског дома.

Христос Васкрсе - Ваистину Васкрсе!

ХРАМОВНА СЛАВА ВАСКРС НЕДЕЉА ТОМИНА СТАНАРИ НАЧЕЛНИК РАДОЈИЦА ЋЕЛИЋ