ДОБОЈ: ПРОСЛАВА ВАСКРСА У СПОМЕН ХРАМУ РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ

Ходите сви вјерни,
поклонимо се светом Васкрсењу Христовом.
Јер, гле, кроз Крст дође радост цјелом свету. Увијек благосиљајући Господа,
пјевајмо Васкрсење Његово;
јер нас ради претрпјевши Крст,
смрћу смрт разруши.

У Спомен храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју молитвено је дочекано Васкрсење Христово, гдје су се вијерници добојских парохија окупили у великом броју испунивши храм до последњег мјеста.

Прије Свете Литургије учињен је опход око светога храма, гдје су свештеници и вјерници пронијели Благодатни Огањ.

Евхаристијским сабрањем је началствовао старјешина храма протојереј – ставрофор Душко Недић уз саслужиње свештеника, протојереја – ставрофора Драгише Симића, протојереја – ставрофора Јована Михајловића, протојереја Недељка Горановића, јереја Небојше Недића и ђакона Бојана Јокановића.

Васкршњу Литургију уљепшало је својим гласовима Српско црквено пјевачко друштво (СЦПД) „Богољубље“ из Добоја које пјева при Спомен храму, а под вођством диригента Љубице Тимановић.

Посебна радост Васкршњег јутра је што су сви вјерници окупљени приступили Светим Тајнама Христовим, гдје је Васкрсли Господ обасјао срца вијерних.

На крају Свете Литургије освећена су и подијељена васкршња јаја, а свештеник Душко Недић је прочитао посланицу Његове Светости Патријарха српског Порфирија.

У вечерњим часовима протојереј – ставрофор Драгиша Симић је одслужио, Пасхално вечерње богослужење.

После вечерње службе, као и предходних година, одржана је туцијада у којој су учествовала дјечица, гдје је протојереј – ставрофор Душко Недић најбољима подијелио дипломе и скромне награде. Прво мјесто је освојила Доротеја Милашиновић док је друго мјесто била Теодора Горановић.

Ако Си и у гроб сишао, Бесмртни,
но адову си силу разорио,
и Васкрсао си као Побједитељ, Христе Боже. Женама Мироносицама рекавши: Радујте се!
И Твојим Апостолима мир дарујући,
палима дајући васкрсење