Обиљежена слава Кола српских сестара ''Мироносице'' (ВИДЕО)

Слава Кола српских сестара ''Мироносице'' обиљежена је, у Недјељу жена мироносица, на Литургији у храму светог великомученика Георгија у Бијељини коју је служио протојереј-ставрофор Жико Мићановић, духовник Кола.

Литургији је присуствовао велики број парохијана, да би после службе и резања славског колача са кумом Славе, г. Милицом Влатковић, сви прешли на славски ручак у Светосавску салу.

У току славске трпезе протојереј - ставрофор Зоран Петровић честитао је славу чланицама Кола, на челу са председницом  Душанком Спасојевић, и истакао да је данашњи дан велики празник јер се прославља „велика и побожна жена“ - Света Марија Магдалина која је равна апостолима, јер је имала храбрости  и вјере да објави Христово Васкрсење. Он је подсјетио да Коло српских сестара „Мироносице“ више од 30 чланица и да се бави искључиво хуманитарним радом.

НЕДЕЉА МИРОНОСИЦА БИЈЕЉИНА