ТЕСЛИЋ: ОДРЖАНА ТРИБИНА О БОЛЕСТИМА ЗАВИСНОСТИ

Фото: Далибор Ковачевић
У петак 4. марта т.г. у Великој сали Дома „Просвјете“ у Теслићу одржано је предавање о болестима зависности. Предавање је одржано у организацији Светосавске омладинске заједнице парохије теслићке, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

Трибину је водио и говорио о свом дугогодишњем раду као духовник терапијске заједници ''Земља живих'' протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, а могли смо да чујемо и координатора заједнице, господина Андреја Јовановића као и штићенике заједнице. Иначе, терапијска заједница ''Земља живих'' дјелује у Епархији бачкој при манастиру Ковиљу.

Предавачи су у свом излагању навели да је проблем болести зависности тај који човјека одводи од Бога и љубави Божије. Земља живих представља мјесто спасења, одакле почиње процес лијечења свих оних који са јаком вољом и љубављу истрају у програму, који за крајњи циљ има да зависнике потпуно излијечи и врати их у крило породице и Цркве.

Кроз исповијести штићеника заједнице представљени су проблеми болести зависности и последице које носе са собом, за породицу и читаво друштво.

Благодарни смо Господу што нас је сабрао у великом броју  на ријечи поуке, у нади да дане Великога поста дочекамо сазнањем да је живот дар од Бога који треба чувати и да оно што јесмо претворимо у нешто више са Богом.

ђакон Александар Митровић

ПРЕДАВАЊЕ БРАНКО ЋУРЧИН ЗЕМЉА ЖИВИХ БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ ТЕСЛИЋ