ТРАДИЦИОНАЛНО СВЕТОСАВСКО ВЕЧЕ У ПЕЛАГИЋЕВУ

У организацији Црквене општине Пелагићево, уз сарадњу Начелника општине као и Основне школе, у петак 28. јануара одржано је 18. Светосавско вече у Пелагићеву.

Сала Општине је била премала да прими све који су дошли да уживају у програму Светосавске вечери у Пелагићеву, јер заједништво Цркве, Општине и Школе је оно по чему смо препознатљиви као заједница.

Прије осамнаест година, на првој Светосавској вечери су учествовали чланови  Етно групе ''Ива'' и ево, након осамнаест година поново су дошли у Пелагићево да заједно прославимо највећег сина рода српског Светог Саву.

Вече је почело Светосавском химном и поменом свих јунака који су своје животе уградили у темеље Републике Српске, а први је све поздравио  Начелник општине, господин Славко Тешић.

Предавање о животу и дјелу Светог Саве одржао је Драган Каиновић, студент четврте година Православног богословског факултета Универзитета у Београду.

Затим су се на сцени смјењивали најмлађи наши основци који су рецитовали пјесме о Светом Сави.

У току програма ученици виших разреда су прочитали двије пјесме нашег Епископа г. Фотија: ''Слобода'' и ''Мајка''.

Посебни гости вечери, осим Етно групе ''Ива'', су били чланови Културно умјетничког друшта ''Јоцо Савић'' из брчанског насеља Илићка и наравно наши домаћини, чланови КУД ''Васо Пелагић''.

Порука Светосавске вечери су она четири слова „С“ која нам свима поручују да “Само слога Србина спасава“

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

СВЕТИ САВА АКАДЕМИЈА ПЕЛАГИЋЕВО НАЧЕЛНИК СЛАВКО ТЕШИЋ