ДОБОЈ: ЛИТУРГИЈСКО СЛАВЉЕ НА ПРАЗНИК РОЂЕЊА ХРИСТОВОГ

Празник Рођења Господа Бога и Спаса нашег Исуса Христа торженствено је прослављен у храму светих апостола Петра и Павла у Добоју.

У навечерје празника на Бадњe вече служено је празнично вечерње богослужење. Богослужили су протојереј ставрофор Растко Максимовић и ђакон Владо Мојевић.

Окупљеном вјерном народу обратио се отац Растко, говоривши о томе колики је значај Оваплоћења Богомладенца Исуса Христа за људски род.

Након вечерњег богослужења извршен је опход око светог храма, а затим је освештан и наложен Бадњак.

На Божић ујутро служена је Света Божанствена Литургија. Мноштво вјерног народа сабрало се у храму на ово Божићно јутро како би литургијски прославили Рођење Богомладенца Господа Исуса Христа.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Растко Максимовић уз саслужење умировљеног свештеника протојереја-ставрофора Радована Грујића и ђакона Владе Мојевића.

Велики број благочестивог народа сабраних на Светој Литургији приступило је Чаши живота сјединивши се са Оваплоћеним Господом Исусом Христом као круном вишенедељног Божићног поста.

Божићну Посланицу Његове Светости Патријарха српског Порфирија упућену вјерном народу прочитао је Архијерејски намјесник протојереј-ставрофор Мирко Николић.

МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!

ђакон Владо Мојевић

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ДОБОЈ