НАЛОЖЕН БАДЊАК У ПОРТИ УГЉЕВИЧКОГ ХРАМА СВЕТЕ ПЕТКЕ ПАРАСКЕВЕ

Многобројни вјерници из Угљевика и они који су у празничне дане дошли из дијаспоре присуствовали су у порти угљевичког Храма Свете Петке Параскеве традиционалном налагању бадњака.

Фото: Младен Василић
Бадњак су, након вечерњег богослужења, освештали протојереји-ставрофори Мићо Пајкановић и Милан Топић, те ђакон Немања Марковић.

Пајкановић је свим православним вјерницима Српске православне цркве најрадоснији празник Богомладенца Христа честитао радосним поздравом - "Мир Божији, Христос се роди!".

Бадњак је наложио начелник Угљевика Василије Перић заједно са дјечаком Будимиром Симикићем и предсједником Црквеног одбора Гораном Јовичићем.

Перић је свештенству и монаштву Српске православне цркве, грађанима православне вјероисповијести и свим вјерујућим људима честитао најрадоснији хришћански празник Божић.

"Наша традиција, обичаји и вјера православна су одржали српски народ на овим просторима. Нека је срећно Бадње вече и дан Христовог рођења", поручио је Перић и пожелио да у свим угљевичким домовима буду само добро здравље, мир, љубав, радост и напредак.

Присутни су могли да уживају у богатом културно-умјетничком програму Оркестра хармоника Основне школе "Алекса Шантић" из Угљевика, бесплатном куваном вину, али и ватромету приређеном након налагања бадњака.

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ УГЉЕВИК