ХРАМОВНА СЛАВА У ДРИЊАЧИ

На празник Светог преподобномученика ђакона Авакума и игумана Пајсија прослављена је храмовна слава у Дрињачи.

Свету Литургију служили су архијерејски намјесник зворнички протојереј-ставрофор Видоје Лукић, протојереј Јован Максимовић, протонамјесник Младен Пантић и ђакон Јован Ашћерић у молитвеном присуству протонамјесника Растка Лукића и надлежног свештеника протонамјесника Марка Данојловића.

Након Литургије услиједила је празнична литија, парастос жртвама усташког терора у дрињачком крају, цивилним и војним жртвама Одбрамбено-отаџбинског рата а потом и ломљење колача са кумовима храмовне славе – Николом, Немањом и Игором Млађеновић.

По благослову Преосвећеног Владике зворничко-тузланског Господина Фотија архијерејске грамате уручио је архијерејски намјесник зворнички протојереј-стварофор Видоје Лукић.

СВЕТИ ЂАКОН АВАКУМ ХРАМОВНА СЛАВА ДРИЊАЧА