У УГЉЕВИЧКОМ ХРАМУ ЗДРАВСТВЕНИ РАДНИЦИ ОБИЉЕЖИЛИ КРСНУ СЛАВУ АРАНЂЕЛОВДАН

У храму Свете Петке Параскеве здравствени радници у Угљевику обиљежили су крсну славу Дома здравља Сабор Светог архангела Михаила-Аранђеловдан ломљењем славског колача, уз најаву позитивног пословања у овој години.
Након Свете литургије, коју је служио протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић, честитао је у име Црквене општине и парохије угљевичке свим запосленима Дома здравља крсну славу, уз молитве Светом архангелу Михаилу и свим небеским силама да им увијек буду у помоћи.

"Велико је пред Богом оно што ви чините бринући се о здрављу људи", рекао је Пајкановић.

Он је појаснио да је у току Одбрамбено-отаџбинског рата уведена крсна слава Дома здравља Угљевик.

“Тада су била веома тешка времена, један немио догађај десио се код Дома здравља, и у договору са Црквом и са мном, тадашњим свештеником, одлучили смо да се Свети архангел Михаило узме за заштитника наше здравствене установе и ево већ скоро три деценије прослављамо данашњу славу. А народна пословица каже: “Тамо гдје се слава крсна слави тамо и Бог помаже”, рекао је Пајкановић.

Директор Дома здравља Цвјетана Драгоњић је, уз честитке запосленима, пожељела да у наредном периоду имају што мање посла и да се смири стање изазвано вирусом корона.

„Славу смо обиљежили скромно, сходно епидемиолошкој ситуацији, у нади да ће се у наредном периоду смирити стање када је ријеч о корона вирусу“, рекла је Драгоњићева.

Кум славе био је начелник Угљевика Василије Перић који је изразио захвалност здравственим радницима и похвалио рад новог руководства Дома здравља.

"Осим тога што се успјешно боре са пандемијом и пружају квалитетне здравствене услуге грађанима, запослени у Дому здравља и добро послују, што ће на крају године потврдити позитивним финансијским резултатом", рекао је Перић.

Он је навео да је локална заједница прошле године значајно помогла Дом здравља Угљевик са 150.000 КМ издвојених из општинског буџета.

Уочи славе одата почаст преминулим здравственим радницима

Уочи крсне славе Аранђеловдана, 19. новембра,  запослени у Дому здравља Угљевик одржали су молитвени скуп за 27 преминулих радника ове здравствене установе, од којих су два погинула борца Војске Републике Српске и двије цивилне жртва рата.

Служењем парастоса, паљењем свијећа и полагањем вијенца испред спомен-обиљежја одата је почаст преминулим радницима Дома здравља Угљевик.

Протојереј-ставрофор Милан Топић служио је парастос и поручио да Господ прими душе преминулих радника Дома здравља у Царство небеско гдје нема туга, болести и уздаха него гдје је живот вјечни и вјечно блаженство.

“Свим здравственим радницима и запосленима Дома здравља да Господ подари успјех у раду, да буду живи и здрави и од Бога благословени”, пожелио је Топић.

СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛО КРСНА СЛАВА БОЛНИЦА УГЉЕВИК ЦВЈЕТАНА ДРАГОЊИЋ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ КОРОНА ВИРУС КОВИД 19 COVID 19