МОШТИ СВЕТОГ КРАЉА ДРАГУТИНА И КОНЦЕРТ У ТЕСЛИЋУ

Свјетлост засија праведнику,
и правима срцем весеље.
Веселите се праведни у Господу
и исповједајте се спомену Светиње Његове.
(Пс. 96:11-12)

Благословом  Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Г. Фотија у  храму Пресвете Тројице у Теслићу, свечано су дочекане мошти Светог краља Драгутина, које се током године налазе у Манастиру светог оца Николе на Озрену.

У навечерје празника, заједно са вјерним народом, мошти су дочекали свештеници Архијерејског намјесништва теслићког и пред троном путеводитеља, Светога Саве, служен је Акатист Српским светитељима, којим је началствовао игуман Манастира Озрен, архимандрит Гаврило (Стевановић).

Након молитве и поклоњења Светим моштима, радост празника употпунили су чланови византијског хора «Свети Роман Мелод» из Брчког, који су извођењем духовне музике, учинили да празник овом светитељу постане догађај и живо предање које дише Духом Светим.

Појући ријечи данас благодат Светога Духа нас сабра, сви заједно у даровима  хљеба, пшенице и вина, учинили су да постану истински благодарни Богу који даје своје дарове кроз оне који му угодише.

Трпезом љубави, разговорима и пјесмом, ово вече је постало похвала краљу Драгутину, монаху и подвижнику Теоктисту.

Зборећи похвале срцем и устима, радујући у Господу што нам је дао оне који стоје у сабору свих светих, и ми заједно са њима кличемо: Радујте се, сви свети угодници Божји, молитвеници српскога рода !

ђакон Александар Митровић

ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА ТЕСЛИЋ СВЕТИ КРАЉ ДРАГУТИН ПРЕПОДОБНИ ТЕОКТИСТ МОШТИ МАНАСТИР ОЗРЕН ХОР ХОР СВЕТИ РОМАН МЕЛОД