ДЈЕЧИЈИ ЦРКВЕНИ ХОР ''ЈАВОР'' НАСТУПАО У БАЊА ЛУЦИ

Дјечији црквени хор ,,Јавор" из Добоја наступио на 18. „Бањалучким хорским сусретима“

У Концертној дворани Банског двора у Бања Луци, 22.10.2021. године дјечији црквени хор ''Јавор" који дјелује при храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју наступао је на 18. по реду „Бањалучким хорским сусретима“.

На овогодишњим хорским сусретима учествовало је 13 хорова и ансамбала из неколико држава.

Овогодишња хорска смотра, коју традиционално организује Српско пјевачко друштво ''Јединство'', трајала је од 21. до 23. октобра, а  Град Бања Лука подржао је овај догађај у оквиру Календара културних манифестација Града Бања Лука.

На овој традиционалној међународној музичкој манифестацији до сада је наступило више од 150 хорова из Републике Српске, БиХ, Србије, Словеније, Грчке, Бугарске, Румуније, Аустрије, Македоније, Словачке, Кипра и Русије са више од 5.000 активних учесника, а концерте је пратило више хиљада љубитеља хорског стваралаштва.

У оквиру  овогодишњег фестивала наступило 13 хорова и ансамбала и то Дјечији хор СПД “Јединство” Бањалука, Женски хор “Царица Јелена”, Мушки хор “Константин”, Женски ансамбл “Дар”, Мјешовити хор СПД “Јединство”, сви из Бањалука.

Ту су и Дјечији црквени хор “Јавор” из Добоја, Мјешовити хор СЦПД “Свети Георгије” из Прњавора, Мјешовити хор “Уна” из Новог Града, Мјешовити градски хор “Лира” из Градишке, Мјешовити хор СЦПД “Богољубље” из Добоја те Женски камерни хор “Одјек” из Пожаревца. Током ове манифестације наступиће и Дјевојачки ансамбл СПД “Јединство”, Српски хор “Св. Серафим Саровски” из Зрењанина те мјешовити хор Академије умјетности Бањалука.

Координатор хора
ђакон Владо Мојевић