ПЕТРОВО: ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ХРАМА ПОКРОВА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ

Светом литургијом, трократним опходом око храма, освећењем и ломљењем сласког колача, данас је у храму Покрова Пресвете Богородице прослављена храмовна слава.

Свету литургију служио је протојереј ставрофор Никола Пекић, који је у овом храму и парохији Петрово службовао пуних 30 година, а прије двије године службовање наставио у храму у Лончарима. У знак захвалности за изградњу парохије Петрово садашњи свештеник ове парохије, јереј Јовица Лазаревић, овом приликом му је уручио пригодан поклон.

Молитвено учешће у литургији, поред домаћина, узели су и протојереј ставрофор Радослав Милановић и протојереј Драган Михајловић.

У литургијском слављу учествовали су и начелник општине Петрово Озрен Петковић, предсједник Скупштине општине Зоран Благојевић и бројни вјерници.

За кума храма за наредну годину изабран је Горан Зец из Петрова а данашњу славску трпезу припремила је Јела Пуповац из Петрова, овогодишња кума храма, уз помоћ чланица Кола српских сестара „Света Марија Магдалина“ Петрово.

Извор: Медиа центар Петрово

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА ПЕТРОВО НАЧЕЛНИК ОЗРЕН ПЕТКОВИЋ