ТЕСЛИЋ: СЛАВА ХРАМА НА КРСТОВОЈ ГОРИ

"Крсту Твоме клањамо се, Владико,
и Васкрсење Твоје Свето прослављамо“.

У недјељу 03. октобра 2021. године Храм Часнога Крста на Крстовој Гори код Теслића прославио је своју крсну славу – Воздвижење Часнога Крста.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Миладин Вуковић и ђакон Александар Митровић.

Старјешина храма, чија се изградња довршава, протојереј-ставрофор Недељко Анђелић, заблагодарио је Господу на свему, ктиторима и вјерницима који се сабирају око ове светиње како би довршили оно што су у миру и започели.

Након Литургије, опхода око храма и резања славскога колача, уприличена је трпеза љубави за све присутне.

Кум овогодишње славе био је господин Ђорђе Гајић са породицом, а за идућу годину јавио се господин Тихомир Ливњак са породицом.

Молимо се Васкрслом Богочовјеку, да овај храм ускоро завршимо, сви заједно у слози и љубави, како би достојно и радосно пјевали Господу: За једно само молим Господа, само то иштем, да живим у дому Господњем све дане живота својега, да гледам красоту Господњу и раним у цркву његову. (Пс.27,4).

протојереј-ставрофор Недељко Анђелић

ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА ХРАМОВНА СЛАВА КРСТОВА ГОРА ТЕСЛИЋ