ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА ИЗ ДОБОЈА

У суботу, 25. септембра т.г. када наша света црква прославља Светог свештеномученика Автонома, чланице Кола српских сестра из Добоја су, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, органозовале поклоничко путовање светињама ваљевског краја.

Прва светиња је био манастир Јовања гдје су се причестили Пречистим Тајнама Крви и Тијела Спаситеља нашега Господа Исуса Христа. Топло су дочекани од игумана свештене обитељи о. Михаила и почашћени како доликује домаћинској кући. Задржали су се под крошњама старих липа у срдачном разговору са о. Михаилом напајајући се ријечима искреног и великог духовника.

У манастиру Лелићу су се поклонили моштима Светог оца Николаја Велимировића, а у Ћелијама светог Аве Јустина Ћелијског.

Испуњени утисцима у предвечерњим сатима стижу у манастир Каону.

Вођа путовања је био духовник Кола српских сестара, протојереј-ставрофор Мирко Николић који се захвалио свим учесницима путовања као и возачима на удобној и пријатној вожњи.

Такође, хвала свим Управама манастира на топлом дочеку.

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ ДОБОЈ КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ЕПАРХИЈА ВАЉЕВСКА