ЦЕР: СЛАВА ХРАМА САБОР СРБА СВЕТИТЕЉА

У Недељу 12. по Духовима вјерни народ Цера са свештенством прославио је славу храма Сабор Срба светитеља.

Свету литургију служио је протојереј-ставрофор Видоје Лукућ, архијерејски намјесник зворнички и парох прве  зворничке парохије, уз саслужење протојереја-ставрофора Славенка Томића, пароха треће парохије зворничке и протојереја-ставрофора Драгише Томића, новопостављеног пароха друге парохије челопечке и сабрата церанског храма.

Прикладном бесједом свештенству и народу обратио се прото Видоје, који је током бесједе у име Преосвећеног Владике Фотија, представио вјерницима челопечких парохија новопостављеног пароха Друге парохије челопечке проту Драгишу.

Прото Видоје извршио је и чин освећења славског колача са овогодишњим кумом Радивојем Илићем и члановима његове породице.

Током литијског опхода око храма извршен  је парастос пострадалим војницима и војсковођама из Цера у протеклим ратовима и пароху челопечком упокојеном проти Раденку Мировићу.

У Светосавском дому кум Радивоје са својом породицом уприличио је славску трпезу љубави за свештенство и вјерни народ. Кумство за наредну годину прихватиле су сестре и мајке чланице Добротворне организације ''Тројеручица'' - пододбор Цер.

Благочестивом народу срећан и благословен празник!

Управа храма

САБОР СРПСКИХ СВЕТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ЧЕЛОПЕК ЦЕР