ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИПЕРЦИМА

На празник Светог мученика Агатоника свечано је прослављена крсна слава старе Xришћанске заједнице и преслава храма у Пиперцима.

Свету Литургију служили су, протојереји-ставрофори Славко Максимовић и Вујадин Станишић као и протонамјесник  Игор Шојић.

Након заамвонове молитве свештеници су извршили обред молебног пјенија за почетак ђачког учења,  односно почетак нове школске године.

Светој Литургији и молебну су присуствовали учитељ и директор школе као и  ђаци  школе у Пиперцима, којих је свега пет у три разреда, а у двије генерације уопште није било уписаних ђака.

Након Свете Литургије услиједио је трократни опход око храма, освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Војин Ристић из Мртвице. Након свега, сви су сјели за заједничку трпезу љубави.

протонамјесник Данијел Пецић

СВЕТИ АГАТОНИК ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ПИПЕРЦИ ВЈЕРОНАУКА