БОГОРОДИЦА ТРОЈЕРУЧИЦА – ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПЕЛАГИЋЕВУ

Фото: Константин Миловановић
Дана 25. јула када наша Света црква прославља празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице храм у Пелагићеву је био премали да прими све вјернике који су дошли на Свету Литургију.

По благослову Епископа Фотија, Пелагићево је добило своју преславу, управо празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице.

Свету Литургију, поводом овог великог догађаја за нашу парохију, служили су протојереји-ставрофори Алекса Сунарић и Миодраг Каиновић у препуној цркви вјерног народа који је дошао да се помоли Господу Богу и Мајци Божијој, а причестио се и одређен број мајки са дјечицом, што је посебна радост.

Кумови овогодишње преславе су Васо и Мара Антонић из Пелагићева  који су и до сада помагали све акције везане за храм.

Трпезу љубави су обезбиједиле све локалне политичке странке, мјештани Пелагићева дајући свој допринос јединству српског народа, а све то показавајући на дјелу.

Нека би Господ Бог и Икона Пресвете Богородице Тројеручице заштитили све оне који јој се искрено моле и траже помоћ од ње.

ИКОНА БОГОРОДИЦЕ ТРОЈЕРУЧИЦЕ ПРЕСЛАВА ПЕЛАГИЋЕВО