ХРАМ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ПРОКОПИЈА У ДВОРОВИМА ОБИЉЕЖИО КРСНУ СЛАВУ

Храм Великомученика Прокопија у Дворовима јуче је обиљежио своју Крсну славу уз присуство многобројних мјештана и гостију.

Слава је у традицији српског народа увијек имала огроман значај, а посебно у временима великих искушења.

„Данас је и мали јубилеј јер црква прославља 25 година од освећења храма, када кажемо да саборно прослављамо то значи да сви који су данас овдје, наши парохијани, наши гости, који су дошли овдје да једним срцем,  једним устима, једним мислима прослављамо нашег Светог Великомученика Прокопија, који је свој живот положио за вјеру хришћанску и вјеру у Христа Господа Васкрслога“, истакао је  протојереј Јован Ивановић.

Част и велико задовољство да кумује овом светом храму следеће године припала је градоначелнику Љубиши Петровићу.

„Имамо обавезу сви, да младе нараштаје учимо правим хришћанским вриједностима вјере, наде, љубави, да љубимо ближње као сами себе, да их поштујемо и старије од њих кроз искуство да учимо.

Свештенство храма у Дворовима изразило је велику захвалност парохијанима и свима онима који већ 25 година помажу цркву Светог Великомученика Прокопија.

Извор: Град Бијељина

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДВОРОВИ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ