БРЧКО: СЛАВА ХРАМА НА ГРОБЉУ

Благодарећи Васкрслом Господу нашем, Исусу Христу и свим Његовим светим угодницима, 08.05.2021.године, литургијским сабрањем, прослависмо крсну славу Храма светога апостола и јеванђелисте Марка на гробљу ''Шумари'' у Брчком.

Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Стокан Ћирковић, прота у пензији. Након Свете литургије, прота је одржао празнично слово те уз саслуживање старијешине храма, протојереја-ставрофора Александра Рељића, пререзао и благословио славски колач и жито.

Прота Александар се захвалио оцу Стокану на молитви и благослову а исто тако и народу Божијем који се овом прилико сабрао под сводове овог светог храма.

Овом приликом, Управа храма се захваљује овогодишњој куми цркве госпођи хаџи Јадранки Вуковић на њеној љубави и бризи према нашој Светој Цркви те госпођи хаџи Славици Пејић која се јавила да догодине кумује овом светом храму.

Све је лијепо и у славу Божију било!

ХРАМОВНА СЛАВА ГРОБЉЕ БРЧКО СВЕТИ АПОСТОЛ МАРКО