КРСНА СЛАВА ЕПАРХИЈЕ - ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК ПРОСЛАВЉЕН У УГЉЕВИЧКОМ ХРАМУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије је на данашњу епархијску крсну славу Живоносни Источник позвао све Србе да чувају Републику Српску и да својим начином живота буду достојни благослова Божијег.

"Срби су нападнути не само духовно, него и политички. Прогоне нас, прво нас бомбардују, па после тога кажу да смо ми агресор. То је наш крст који носимо кроз историју, јесмо страдалници и јесмо распињани, али зато и васкрсавамо", рекао је владика у бесједи након литургије у угљевичком Храму Свете Петке Параскеве.

Владика Фотије је истакао да је храм свако срце човјеково и говорио против човјекомржње и среброљубља.

"Ако своје срце не очистимо од земаљских богопротивних страсти и порива, губимо слободу пред Богом", рекао је епископ Фотије и додао да је литургија као Живоносни Источник који напаја људске душе.

Начелник општине Угљевик Василије Перић рекао је да је велика радост бити домаћин крсној слави Епархије зворничко-тузланске која у литургији, љубави и вјери православној окупља народ.

Перић је честитао Епископу Фотију, монаштву и свештенству, вјерном народу Епархије зворничко-тузланске данашњу славу.

“Велика је радост бити домаћин крсној слави Епархије зворничко-тузланске али и да нас окупи наш Владика Фотије као икона Христова у литургији, љубави, литургији и вјери православној”, поручио је Перић који је и замјеник предсједника Управног одбора Епархије зворничко-тузланске.

Текст: Младен Василић
Фото: Младен Василић и Епархија зворничко-тузланска