ВАСКРСУ ХРАМУ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У ДОБОЈУ

Воскресењем смрт си поразио,
Небо Твојом хвалом одјекује,
Земља слави свога Спаситеља!

(П.П.Његош)

Свијетли Празник Васкрсења Господа и Спаса нашег Исуса Христа торженствено је прослављен у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју. Храмовна звона у раним јутарњим часовима огласила су побједу Живота над смрћу и почетак Свете Васкршње Литургије. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј Дајан Трифуновић уз саслужење умировљених свештеника протојереја-ставрофора Предрага Поповића и Радована Грујића те ђакона Владе Мојевића. Петропавловски храм ове године био је препун вјерног народа који је дошао да Литургијски прослави Празник над празницима показујући своју вјеру у Васкрсење Христово и побједу Бога над сваким злом. Велики број благочестивог народа сабраних на Светој Литургији приступило је Чаши живота  примајући животворно и спасоносно Тијело и крв Христа Распетога и Васкрслога као круне вишенедељног Часног поста.

Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Порфирија упућену вјерној пастви  прочитао је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, а потом су освећена васкршња јаја која су подијељена свим присутним вјерницима.

Након Литургије свештенство овог храма у сарадњи са чланицама Кола српских сестара подијелили су васкршња јаја у болници, затвору и пријатељској кући у Добоју. Корисницима Народне кухиње поред васкршњих јаја достављени су и клачи како би и они осјетили радост Васкрсења Господњег.

Христос Васкрсе!

ђакон Владо Мојевић