УГЉЕВИЧКИ ЗДРАВСТВЕНИ РАДНИЦИ ПРОСЛАВИЛИ АРАНЂЕЛОВДАН У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ ПАРАСКЕВЕ

Фото: Младен Василић
Здравствени радници у Угљевику обиљежили су крсну славу Светог архангела Михаила - Аранђеловдан у Храму Свете Петке Параскеве.

Након литургије и обреда ломљења славског колача протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић честитао је славу запосленима у Дому здравља са жељом да Свети архангел Михаило чува све здравствене раднике, истичући да се они лавовски боре у тешкој ситуацији изазваној вирусом корона.

"Њихов посао није лак, јер дананоћно бдију над многим болесницима", рекао је протојереј Пајкановић.

И кум славе, начелник Угљевика Василије Перић, захвалио је здравственим радницима за све што чине за грађане општине у вријеме пандемије.

"Цјелокупни здравствени сектор пролази кроз тежак период и сви они заслужују да им одамо велико признање на свему што чине како би заштитили грађане од пошасти која нас је задесила", рекао је Перић и обећао већу помоћ локалне заједнице Дому здравља.

Доктор стоматологије Срђан Ристић истакао је да су здравствени радници увијек на висини задатка за све грађане.

"Даћемо све од себе, као што смо то чинили и до сада, да помогнемо грађанима Угљевика и цијеле Републике Српске у борби против вируса корона", рекао је Ристић.

Дом здравља у Угљевику има 90 запослених, а покрива здравствене потребе 12.500 осигураника.

Текст и фото: Младен Василић

КРСНА СЛАВА АРХАНГЕЛ МИХАИЛ АРАНЂЕЛОВДАН ДОМ ЗДРАВЉА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ