СЛАВА ХРАМА У ПИЛИЦИ

Српска Православна Црквена општина и парохија у Пилици и њен вјерујући народ су скромно, али достојанствено и са поносом прославили су своју заштитницу Преподобну мати Параскеву - Свету Петку.

Испуњавајући своју свету дужност да молитвено прослављамо свете Божије угоднике, вјерујући народ Пилице и околних мјеста сабрао се у храм Свете Петке у Пилици на свету Литургију, причешће пречистим тајнама Христовим, да у ове дане пандемије и неизвјесности нађе сигурно уточиште и заштиту од сваке болести, слабости и немоћи, да се поклони нашем Господу Творцу и испроси душевни мир, спокој, радост живота и спасење душама својим.

Свету Литургију служио је надлежни парох протонамјесник Дарко Б. Перић, уз присуство вјерујућег народа, међу којима су били и кумови овогодишњег скромног славља, отац и син, Драган и Душан Миловановић из Доње Пилице, у име Душановог сина Павла, рођеног на празник Преподобне мати Параскеве.

Након причешћа вјерних, бесједе свештеника и опхода око храма, извршено је свечано резање славског колача са кумовима славља и свим присутнима.

На задовољство свих, да преузме кумство за следећу годину и учини себи велику част и милост пред Господом прихватио се брат Златко Ђерић ( мотел Лагуна – Зворник).

По светом и молитвеном дјелу наступила је  мала, скромна трпеза љубави - славски ручак за госте славе ( дар кумова - Драгана, Душана и Павла Миловановића).

Поштованим кумовима, који су освједочени доброчинитељи и добротвори у многим светим храмовима наше епархије, те, наравно, и у храмовима своје матичне парохије, уручени су скромни поклони, икона Свете Петке и захвалница, као знак пажње за сву љубав према Цркви и вјеру коју  показују на дјелу.

Слава Богу за све, а вјерном народу хвала за долазак и учешће у овом духовном слављу, да им Господ милости и љубави исто упише у добро дјело и узврати  истинским добрима земље и неба.

привремени парох пилички
протонајесник Дарко Б. Перић