ХРАМОВНА СЛАВА У ТЕКУЋИЦИ

Дана 25.октобра 2020.год. служена је Света литургија у храму свете Петке Параскеве а поводом храмовне славе.

Литургију су служили јеромонах Максим Илић (Епархија источноамеричка) и протонамјесник Александар Лучић, а за пјевницом је појао јереј Горан Пањков парох Модрички.

Након литургије је обављен трократни опход око храма а одслужен је парастос погинулим борцима протеклог грађанског рата.

У храму је затим благословен славски колач у славу и част Свете Петке. Кум овогодишње славе је био Озренко Пашалић из Текућице, а кумство за наредну годину је примио Дејан Симић из Бољанића.

У порти храма је била припремљена трпеза љубави за све присутне парохијане, уз поштовање свих прописаних мјера заштите.

протонамјесник Александар Лучић

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕКУЋИЦА ГРАЧАНИЦА