СЛАВА ЦРКВЕ У ТЕСЛИЋУ – СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА

Прослављена је слава Цркве у Теслићу, Свети пророк Илија - Илиндан.

Празновање је почело вечерњим богослужењем уочи празника, а на сам дан Светог пророка Илије служена је Божанствена Литургија којом је началствовао Архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић који је одржао и пригодну бесједу поводом празника и црквене славе. Саслуживали су бројни свештеници и ђакон.

Послије Литургије извршен је трократни опход око светог храма, те освећење кољива и ломљење славског колача којег је са породицом припремио кум Бранко Радешић.

Кумство за следећу годину преузео је Тихомир Ливњак. На крају, у веселом расположењу, обављена је трпеза љубави.

Нека Господ, који се показао пророку Илији у благом повјетарцу и нама да благости да Га сретнемо отворених срца, да доживимо преображење душе и тијела, чекајући спремно и са радошћу Његов славни други долазак. Амин

вјероучитељ Љубиша Савић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ТЕСЛИЋ