МРТВИЦА: ХРАМОВНА СЛАВА - СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА

У недјељу, 2.августа, када наша Црква прославља Светог пророка Илију и наш храм у Мртвици је прославио своју храмовну славу.

Свету Литургију је служио јереј Бранко Ерић, парох бузекарачки. Литургији је присуствовао лијеп број вјерног народа, обзиром на тренутну ситуацију и бројност овог мјеста тако да смо били заиста срећни и испуњени.

На Литургији се причестило троје дивне дјечице, а након одслужене Свете Литургије, о. Бранко је одржао пригодну бесједу, а затим се прешло на избор кума славе и опход око храма.

Кум славе је био Цвијетин Стевић из Мртвице.

У току опхода се пришло и споменику палим борцима, а затим је у цркви освештан и сломљен крсни хљеб.

Народ је тада узео нафору, а затим се прешло у светосавски дом гдје су о. Бранко и о. Драган Петровић, парох мртвички благословили трпезу љубави.

Народ се, након тога разишао својим кућама, срећан и задовољан, надам се.

Нека би нас Свети пророк Илија све заштитио и био нам на помоћи, ако Бог да.

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА МРТВИЦА