ПРАЗНИК ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК ПРОСЛАВЉЕН И У ГАРЕВЦУ

Живоносни источник крсна слава наше Епархије зворничко-тузланске данас је по први пут молитвено прослављен у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу - Новом Насељу, поред централне прославе која је ове године била у Добоју.

Светом Литургијом началствовао је протонамесник Недељко Горановић уз саслужење протонамесника Николе Горановића и јереја Николаја Тодоровића.

После заамвоне молитве јереј Николај је освештао славско жито и колач гдје се у молитви помолио за надлежног Епископа зворничко-тузланског Господина Г. Фотија и сво свештенство, свештеномонаштво и вјерни народ богомспасаване Епархије зворничко-тузланске.

На крају Свете Литургије отац Недељко се обратио вјерном народу пригодном бесједом и пожелио да Пресвета Богородица преко свога Живоносног источника и даље напаја душе вјернога народа и да у ове дане великих искушења буде наша Помоћница и заступница пред Престолом Сина Свога.

Послије службе сви присутни су прешли у Светосавски дом на послужење које су припремили надлежни свештеници са својим породицама и богословима.

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА КРСНА СЛАВА ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК ГАРЕВАЦ