БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХ. НАМ. БРЧАНСКОГ

На дан Светог мученика Конона, 18. марта,  свештеници Архијерејског намјесништва брчанског су имали редован братски састанак који је ове године одржан у Пелагићеву.

Литургију Пређеосвећених дарова су служили протојереји-ставрофори Алекса Сунарић и Никола Пекић са ђаконом Александром Танацковићем.

У току Литургије су се причестили сви свештеници и ђакони, али и велики број вјерујућег народа на челу са  начелником општине Пелагићево г. Симом Стакићем и на тај начин показали вјеру на дјелу не показујући страх од Свете Чаше и заједништва са Богом и ближњим.

Бесједом о потреби Светог Причешћа  као најбољем лијеку за тијело и душу човјекову, поготово у садашње вријеме, вјерне је поучио протојереј-ставрофор Вујадин Станишић.

После Литургије се прешло у светосавски дом на радни дио састанка гдје се расправљало о текућим питањима нашег намјесништва и уопште Свете Цркве.

Послије састанка домаћини, протојереји-ставрофори Алекса Сунарић и Миодраг Каиновић, са својим породицама, су припремили трпезу љубави за све присутне.

У трпези су, поред свештеника и ђакона, учествовали начелник Општине Пелагићево и командир станице полиције у Пелагићеву.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БРЧАНСКО ПЕЛАГИЋЕВО