„КОРМИЛАРИ ЦРКВЕ И СВЈЕДОЦИ ВИЈЕКОВА“

У оквиру манифестације Дани краља Драгутина у Теслићу, а у организацији ''Културног центра Теслић'', одржана је изложба портрета српских првојерараха под називом  Кормилари Цркве и свједоци вијекова.

Изложби је претходило вечерње богослужење у храму Пресвете Тројице, након кога је одслужен парастос блаженопочившем Патријарху српском Павлу, а поводом десетогодишњице од његовог упокојења. Његова дјела и ријечи, и даље су снажан ехо у срцу и души сваког хришћанина, која нас у ова тешка времена позивају на Јеванђелску љубав сажету у ријечима овог свечовјека: Будимо људи!

Изложба која приказује ликове српских првојерараха, од Светог Саве до данас, први пут је отворена у Зајечару 12. септембра т.г., а аутори су Горан Јанићијевић и Миодраг Милутиновић.

Искрено се радујемо да су ликови ових великана наше живе историје приказани и код нас, јер они свједоче наш пут кроз историју, пут светости оних који стоје уз Христа као Истинског Првојерарха.

Вјероучитељ Александар Митровић