БРОД: ПРЕДСТАВЉЕНА КЊИГА "НИЈЕ БОГ САМО ТВОЈ"

Фото: СРНА
Збирка приповиједака "Није Бог само твој", пензионисаног учитеља из Брода Јове Димића представљена је у Броду у просторијама новоотвореног Светосавског дома у порти Храма Покрова Пресвете Богородице.

Димић је рекао да су у књизи описане 24 судбине његових савременика, односно људи који су на њега оставили снажан утисак. Поједини од главних јунака у збирци су његови ученици које је он током свог учитељског рада васпитавао и учио.

"Утиске сам чувао у души и једног дана у далекој Америци, као из рукава их поредао у књизи. Они су пажљиво одабрани из мноштва оних које сам познавао, односно које сам васпитавао као учитељ", рекао је Димић.

Професор српског језика и лектор књиге Бојана Шашлић је на посебан начин провела присутне кроз Димићеве приповијетке и упознала их о ликовима у њима.

Промоцију је организовала Црквена општина Брод у сарадњи са Народном библиотеком "Бранко Ћопић".

Присутне је у име организатора поздравила директор бродске библиотеке Љиљана Марјановић, а о књизи, позиву учитеља, као и љубави којом Господ дарује сва бића говорио је протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, старјешина Храма Покрова Пресвете Богородице.

Црквена општина Брод је финансирала штампање књиге, а аутор је цијели приход од продаје одлучио поклонити цркви.

СРНА / ђакон Горан Марјановић