СТОПАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, вјерници из Црњелова, предвођени својим парохијским свештеницима Радмилом Радовићем и Слободаном Мићићем, посјетили су велике светиње Херцеговине и Црне Горе у периоду од 7. до 8 септембра 2019.године.

Након јутарњег богослужења у манастиру Житомислићу, посјетили су храм Христовог Васкрсења у Пребиловцима, гдје су чули потресну причу о монструозном усташком злочину над српским народом Чапљине и околине, који се десио 6. августа 1941. године.

У манастиру Завали имали су посебну радост да од оца Василија, игумана ове свете обитељи, чују бројне савјете и поуке о начину хришћанског живота.

Потом су, на путу према манастиру Острогу, посјетили и цркву у селу Мркоњићи у Поповом Пољу, која је подигнута на мјесту светитељевог рођења, као и гроб светитељеве мајке Ане која ту почива, а након тога су обишли и манастир Тврдош.

Узевши молитвеног учешћа у евхаристијском сабрању у манастиру Острогу и цјеливавши мошти овог дивног и великог угодника Божијег – светог Василија Острошког Чудотворца, а укријепљени благодаћу Божијом, упутили су се у манстир Пиву, гдје су чули занимљив историјат о овом манастиру.

Протонамјесник Радмило Радовић