СПОМЕН НА ОСВЕЋЕЊЕ ЦРКВЕ НА МЕРАЈАМА

У Недјељу 11. по Духовима, 1.септембра, служењем свете Литургије обновљено је сјећање на дан када је освећена црква Свете великомученице Недеље на Мерајама у Брчком.

Свету Литургију су служили надлежни свештеници, протојереј-ставрофор Миодраг Тошић и Жељко Ђурица, као умировљени свештеници, протојереј-ставрофор Бранко Ђурић и Ђорђе Симеуновић те протођакон Велибор Симић.

Након трократног опхода, пререзан је славски колач а затим отворена 8. изложба икона школе иконописа ''Свети апостол Лука'' која дјелује при овом храму.

Кум и домаћин је био господин Славиша Пајић са својом фамилијом а за следећу годину се јавила госпођа Весна Павловић.

Захваљујући се кумовима и домаћинима који су припремили трпезу за госте и вјерни народ  остајемо у молитви духовно окријепљени,  молећи се Светој великомученици Недељи, заштитници овог храма и  свима светим Божијим угодницима, прослављајући тако Бога Тројединога.