ВЕЛИКОГОСПОЈИНСКИ САБОР У МАНАСТИРУ ТАВНА

Благодарећи Господу Богу и ове године у древној немањићкој задужбини, Пресвета Богородица је сабрала под своје окриље вјерни народ Мајевице, Семберије и других српских крајева.

У присуству великог броја вјерника свету архијерејску Литургију служили су умировљени Епископи Георгије и Константин (Ђокић),уз саслужење архијерејског намјесника угљевичко-јањског, протојереја-ставрофора Драгана Пејчића, протонамјесника Ненада Савића, те протојерејâ-ставрофорâ Цвике Мојића, Сретена Митровића, Ђорђа Симеуновића и Љубомира Ђокића, умировљених свештеника као и ђакона Младена Јовића.

Пригодну бесједу, свим присутним, одржао је архијерејски намјесник Драган Пејчић уз молитве Пресветој Богородици да увијек буде наша заштитница и молитвеница пред Престолом Свевишњег.

Велики број вјерника је узео учешће у овом молитвеном слављу, а сестринство манастира Тавне, предвођено игуманијом Мартом, уприличило је трпезу љубави за велики број вјерног народа на овогодишњем Великогоспојинском сабору у Тавни.

Вече уочи Сабора празнично бденије служио је умировљени Епископ Константин уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Љубомира Ђокића, Ђорђа Симеуновића, Милана Топића, Јове Бановића и ђакона Младена Јовића.

Ђакон Младен Јовић

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА МАНАСТИР ТАВНА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ЕПИСКОП ГЕОРГИЈЕ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ