СЛАВА ЦРКВЕ У ТЕСЛИЋУ

Прослављена слава Цркве у Теслићу - Илиндан

Празновање је почело вечерњим богослужењем уочи празника, а на дан Светог пророка Илије служена је Божанствена Литургија.

На Литургији на којој су се сабрали не само мјесни парохијани, него и вијерници из других цркава, началствовао је отац Вукан Субић уз саслужење свештеника из теслићког намјесништва и дијаспоре.

У славу светог Пророка обављен је трократни опход око храма, освештано славско кољиво и пререзан славски колач. На крају, у веселом расположењу, обављена је трпеза љубави.

Нека Господ, који се показао пророку Илији у благом повјетарцу  и нама да благости да Га сретнемо отворених срца, првенствено у ближњима својиом, а онда, када Он благоизволи да нас лично посјети својом благодаћу, да доживимо преображење душе и тијела, чекајући спремно и са радошћу Његов Славни Други Долазак.

ђакон Радомир Петковић