РОЋЕВИЋ: СЛАВА ХРАМА И ЈУБИЛЕЈ 30 ГОДИНА ОД ПРВЕ ЛИТУРГИЈЕ НА ТЕМЕЉИМА

У недељу 21. јула свечано је прослављена слава цркве Светог великомученика Прокопија и јубилиј 30 година од првог богослужења на темељима храма у Роћевићу.

Славље је почело молитвеним сабрањем на светој Литургији коју су служили протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Драженко Вукотић, протојерејер-ставрофор Драган Мићић, свештеник у Линцу (Аустрија),протојереј Анђелко Ковачевић, свештеник у Љубовији, протонамјесник Мирослав Бошњак, свештеник у Нишу, протонамјесник Василије Танацковић, свештеник у Липници и протођакон Богдан Стјепановић.

Кум и домаћин овогодишњег славља је био Владо Станојевић са породицом, из Роћевића,а за следећу годину кумство је преузео Јовица Остојић са породицом, из Пађина.

Након Литије око храма услиједио је парастос погинулим борцима у минулом Одбрамбено-отаџбинском рату, резање славског колача и свечана академија поводом јубилеја 30 година од прве Литургије на темељима храма.

На академији су учествовали хор ''Изворник'' из Зворника,'КУД ''Свети Сава'' из Зворника и глумац аматер Петар Петровић док је водитељ програма био Ранко Остојић.

Свету Литругију и свечану академију су снимале телевизије Храм и РТРС.

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА РОЋЕВИЋ