ПЕТРОВДАН У КОЗЛУКУ

Црква Божија у Козлуку и ове године је прославила своје небеске покровитеље – Свете првоврховне апостоле Петра и Павла, а празновање је започело вечерњом службом са петохљебницом.

На дан празника Литургију је служио игуман манастира Бишња, Симеон (Обреновић), док су му саслуживали: парох 4. дервентске парохије, протонамјесник Синиша Максимовић; парох вршански, протојереј Лука Петровић; те пароси прве и друге парохије козлучке, протојереј Јован Максимовић и јереј Дражен Стевановић.

Игуман Симеонје у надахнутој бесједи приближио животе Светих апостола Петра и Павла вјерном народу и упознао их са историјатом њиховог заједничког празновања.

Након Литургије обављен је трокраки опход око храма, помен свештено-страдалницима козлучким и пререзан крсни хљеб.

Овогодишњи кумови славе и трудбеници око трпезе љубави били су тројица пријатеља: Небојша Галић, Бранко Пејић и Радојица Милановић.

Од њих је кумовску част за сљедећу годину преузела дјевојчица Елена Андрић.

У саборној радости прослависмо велике заступнике пред Господом и охрабрисмо се за предстојеће обавезе и живот у Христу.

Управа храма
Светих апостола Петра и Павла у Козлуку