ВИДОВДАНСКА ЛИТИЈА УЛИЦАМА ДОБОЈА

Празник Светог великомученика кнеза Лазара српског и свих косовских јунака торжествено је прослављен у Добоју.

У Спомен храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју служено је празнично вечерње богослужење.

Вечерњу службу служили су архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић, протојереј-ставрофор Мирко Јокић, протонамјесник Бранко Цвјетковић и ђакон Владо Мојевић.

Након завршене службе вјерни народ заједно са свештенством намјесништва добојског кренуо је у Литију улицама града Добоја која се кретала све до храма Светих апостола Петра и Павла.

У току Крснога хода, на раскрсницама, свештенослужитељи су читали Свето Јеванђеље и молитве за свесрпски светосавски и светолазаревски род моливши Богочовјека Господа  Исуса Христа и Светог цара Лазара да нам помогну да одолимо сваком искушењу.

У Петропавловском храму служен је парастос за све пострадале од Косовског боја до данас.

Присутним вјерницима обратио се протојереј-ставрофор Растко Максимовић говорећи о несебичној жртви кнеза Лазара који је изабрао Царство Божије умјесто царства земаљскога.Зато сви православни Срби треба да слиједимо пример Светога Кнеза и да се трудимо да испунимо Косовски завјет. А тај завјет јесте у жртвовању за Христа, у жртвовању за ближње, за вјеру хришћанску, тј. жртва за непролазно Царство Божије.