ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЖИВОПИС У ЛУЖАНИМА

''Ево налазимо се пред Великим и Часним постом, кад треба, браћо и сестре, да некако прегледамо свој живот. Докле смо стигли у вери и молитви. Докле смо стигли у братољубљу и богољубљу'' – рекао је у својој бесједи Епископ Фотије.

У недјељу сиропусну, 10. марта 2019. године, на празник Светог Тарасија Цариградског, Епископ зворничко- тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију  и  освештао  живопис у храму Свих светих у Лужанима Босанским код Дервенте.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Јово Бановић, парох други бродски и протођакон Богдан Стјепановић.

Храм је за годину  дана живописао Теодор Кесић из Београда. Живописано је 300 м2 и уложено је 45000 КМ које су приложили вјерници лужанске парохије. Користимо ову прилику да им се још једном искрено захвалимо, а посебно нашим парохијанима који живе у дијаспори.

Парох лужански
Протојереј-ставрофор Драган Зарић