ЛОНЧАРИ: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

Дана 27. јануара 2019.године, прославили смо празник Светог Саве у храму Воздвижења Часног Крста у Лончарима.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Илија Филиповић уз присуство великог броја вјерника и дјеце школског узраста.

Након Свете Литургије, извршили смо трократни опход око светог храма и пререзали славски колач.  Дјеца школског узраста припремила су пригодан програм уз рецитације и пјевање пјесама о Светом Сави.

Кум славе за ову годину је господин Зоран Лукић из Лончара, теолог, а за наредну годину изабран је кум славе господин Марко Станковић, родом из Обудовца.

Пригодне поклоне у виду пакетића за школску дјецу обезбиједио је кум храма Часнога Крста, господин Милош Ћурчић из Лончара.

Протојереј-ставрофор Илија Филиповић
Парох лончарско-вучиловачки