Епископ Фотије: Са страхом Божијим приступите је позив за све нас

Слава храма у Слијепчевићима

На дан успомене на Светог Стефана Дечанског, 24.новембра 2018, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овом српском краљу у Слијепчевићима. Ово је једини храм у Епархији зворничко-тузланској који је посвећен овом светитељу из српског рода, краљу и мученику.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, јереј Данијел Пецић и протођакон Славољуб Милошевић.

Нека је срећан и благословен данашњи велики празник. Данас је мноштво народа на слави у Дечанима, на нашем распетом Косову где су православни опет под великим притисицима, потпуно обесправљени. Читав демократски свет то гледа и ништа не чини да то спречи. Ми, који смо до јуче били у сличним невољама, треба да појачамо своје молитве да српски народ опстане на Косову и Метохији.
Свето причешће нам је потребно за сједињење са Господом. За опроштај грехова- потребно нам је. За живот вечни – потребно нам је. А ми, шта радимо, стојимо и гледамо. Свештеник када каже: Са страхом Божијим, вером и љубављу приступите позива сваког од нас - рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Након трократног опхода око светог храма, Епископ Фотије је освештао споменик погинулим борцима који је изграђен у порти храма у Слијепчевићима, а потом преломио славски колач са данашњом кумом славе Сузаном Краљевић из Слијепчевића.

Данашње славље увеличано је и одликовањем правом ношења напрсног Крста,којим је Епископ Фотије одликовао надлежног свештеника протојереја Драгана Јездића.

СВЕТИ СТЕФАН ДЕЧАНСКИ МРАТИНДАН ХРАМОВНА СЛАВА СЛИЈЕПЧЕВИЋИ РАЖЉЕВО ЧИН