Епископ Фотије преломио славски колач у РиТЕ Угљевик (ВИДЕО)

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић и министар индустрије, енергетике и рударства Српске Петар Ђокић присуствовали су данас прослави Крсне славе и Дана Рудника и термоелектране /РиТЕ/ “Угљевик” Светог Стефана Дечанског – Мратиндана и пожељели успјешан даљи развој овог енергетског гиганта који производи 30 одсто струје у Српској.

Чубриловић је рекао новинарима да је, осим успјешног пословања и великог доприноса привредном развоју Српске, пред РиТЕ “Угљевик” и наставак технолошког усавршавања и побољшања искористивости капацитета.

Министар Ђокић указао је на значај овог гиганта за успјешно, квалитетно и безбједно снабдијевање грађана Српске електричном енергијом, као и могућности производње вишка струје и њене продаје на тржишту, истичући да то ствара додатни приход и доприноси побољшању општег економског стања у Српској.

Слави предузећа присуствовао је и вршилац дужности директора “Електропривреде Републике Српске” Лука Петровић који је указао да ово предузеће значајно доприноси и буџету општине Угљевик, гдје је просјечна плата по глави становника највећа у Републици Српској.

Вршилац дужности директора РиТЕ “Угљевик” Чедомир Стојановић је након ломљења славског колача у управној згради предузећа захвалио свим запосленим, као и “Електропривреди” и Влади Републике Српске на важној подршци за успјешан рад и развој предузећа.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије је у обраћању након ломљења славског колача пожелио просперитет сваком раднику, предузећу, Републици Српској и српском народу и истакао важност јединства и саборности.

“Црква непрестано апелује на јединство народа, да смо сабрани око своје Цркве и православне вере, а да политичке несугласице решавамо у братском разговору”, рекао је Владика Фотије.

На дан Светог Стефана Дечанског Владика је указао на немире на Косову и позвао све Србе, без обзира гдје живе, да поштују косовски аманет.

“Бог дао да сачувамо Косово, свету српску земљу, наш Јерусалим, корен и колевку”, рекао је Владика Фотије.

Извор: СРНА

СВЕТИ СТЕФАН ДЕЧАНСКИ МРАТИНДАН КРСНА СЛАВА РУДНИК И ТЕРМОЕЛЕКТРАНА УГЉЕВИК ЧЕДОМИР СТОЈАНОВИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ