Преслава храма Христа Спаситеља у Доњем Брезику

У Доњем Брезику је 12.11.2018, у храму Христа Спаситеља служена Литургија поводом празника Светог краља Милутина, којег овај храм прославља као своју преславу.

Свету Литурију служио је велики број свештеника Епархије зворничко-тузланске.

Након Литургије услиједио је избор кума за наредну годину, а ту част понио је Стеван Рајачић са својом породицом.
Послије трократног опхода вјерни народ је цјеливао одежде Светог Краља које се налазе у храму Христа Спаситеља од 2017. године.

Свим присутнима обратио се старјешина храма протојереј Вујадин Станишић захваливши се што су дошли да заједно узмемо молитвено учешће у прослави овог великог дана.

Прота Вујадин је пожелио свима, да ова велика светиња која се налази у нашем храму, буде светиња укрепљења и нада из које ћемо црпити свако добро.

Након молитвеног дијела сви присутни окрепили су се са трпезе љубави коју је за ову прилику припремила овогодишња кума Вишња Ранђеловић из Доњег Брезика и Црквена општина Доњи Брезик.

СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН ДОЊИ БРЕЗИК ХРАМОВНА СЛАВА