Предавање проте Милорада Голијана у Брчком

У Брчком је 11.новембра 2018. одржана духовна трибина са темом  Савремени изазови и искушења, чији гост је био свештеник Милорад Голијан, тренутно настањен у Сремској Митровици.

Присутан вјерни народ могао је поставити питања из домена вјере и духовног живота православног хришћанина, чиме је ово предавање прешло у заједничко промишљање о питањима свете Литургије, поста, покајања, светог Причешћа и других тема.
Надахнути прота је одушевио све присутне својом бесједом,  својим мислима и ријечима које су проживљене и оплемењене светотачким искуством и традицијом и, изнад свега, Живом Ријечју светог Јеванђеља.

Светосавска омладинска заједница се, овом приликом, захваљује Црквеној општини Грчица и свештенику парохије Колобарско-грбавичке оцу Жељку Ђурици, чијим трудом  смо успјели довести нашег уваженог проту.
Вјерујемо да ће бити још прилика да угостимо оца Милорада Голијана у нашем граду, како би чули његове пастирске поуке и савјете.

Светосавска омладинска заједница Брчко